شناسه   گذرواژه       Forgot your password?  Forgot your username?  Create an account

Font Size

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
  • PDF

چند راهکار برای بالا بردن طبیعی تستوسترون

 

 

 

 

 

 

 

از استرس رهایی پیدا کنید

وقتی استرس ایجاد می شود ترشح هورمن های استرس مانند آدرنالین و کورتیزول افزایش می یابد .این هورمن ها ویژگی کاتابولیکی یا افزایش دهندگی شکست و تحلیل بافت های پروتئینی و چربی بدن را دارند . این خاصیت باعث می شود از یک سو منابع در دسترس انرژی بدن افزایش یابد و از سویی دیگر هورمن هایی که خاصیت عکس این تاثیر را دارند ، مانند تستوسترون ، کاهش یابد.

مواظب چاقی باشید

چاقی در مردان، میزان ترشح هورمن مردانه را کاهش می دهد.نتایج تحقیقات نشان می دهد که وقتی وزن بدن افزایش می یابد ، میزان ترشح تستوسترون کم می شود.

به اندازه کافی بخوابید

کمبود خواب نیز بر میزان ترشح تستوسترون اثر می گذارد.نتایج تحقیقات نشان داده است که رابطه مستقیمی بین میزان خواب شبانه و میزان ترشح تستوسترون در روز وجود دارد.

شاد باشید

پایین بودن تستوسترون خون می تواند به دلیل افسردگی باشد . نتایج بررسی ها نشان می دهد میزان تستوسترون در افراد مبتلا به افسردگی کمتر از افراد سالم است.جالب است

بدانید افزایش سطح تستوسترون در افراد مبتلا به افسردگی و مسن ، به میزان زیادی روحیات آن ها را بهبود می بخشد.

از مکمل های طبیعی استفاده کنید

ترکیب یوهیمبین،تریبولوس،لانگ جک، آونا ساتیوا،گوآرانا،جین سینگ سیبری،جینکوبیلوبا،ساپالمتو،ویتامین B3، و اسید آمینه های ال-آرژنین و تورین(که همگی در مکمل غذایی sX یافت میشوند) به طور طبیعی تستوسترون را افزایش می دهد. در حالی که عوارض جانبی نداشته و دوپینگ هم محسوب نمی شود.


 
آخرین به روز رسانی در يكشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۴۶

You are here اخبار سلامت مردان چند راهکار برای بالا بردن طبیعی تستوسترون