شناسه   گذرواژه       Forgot your password?  Forgot your username?  Create an account

Font Size

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
  • PDF

عشق تنها كافي نيست...


آيا فکر می‌کنید رابطه شما در حال جدی شدن است؟ آيا به شناخت كافي از يكديگر رسيده‌ايد؟ آيا زمان مناسب را براي اين شناخت اختصاص داده‌ايد؟ آيا به اندازه كافي به يكديگر علاقمند هستيد؟ اگرچه همه اين‌ها براي شروع زندگي مشترك لازم هستند اما براي تداوم آن، رعايت برخي نكات ديگر نيز ضروري است.

صداقت
زمانی‌که ارتباط دوجانبه شکل جدی به خود می‌گیرد، دیگر نوبت آن می‌رسد که فرد ظاهر بی‌نقص و کاملی که ممكن است در ملاقات‌های اولیه از خود بروز داده باشد را کنار بگذارد. در این مرحله به اصطلاح باید خود واقعی‌اش را به طرف مقابل نشان دهد و چهره واقعی‌اش را ابراز کند و ببيند که آیا می‌تواند با شخصیت واقعی که دارد با طرف مقابل ارتباط موفقی برقرار کند یا خیر.

گفتگو
زوج‌هایی که به سختی می‌توانند نظر خود را به یکدیگر انتقال دهند و احساس واقعی خود را با طرف مقابل در میان بگذارند، قادر به تجربه روابط بلند مدت و جدی نخواهند بود. یک ارتباط جدی بر مبنای شراکت بنیان‌گذاري می‌شود و شراکت موفق مستلزم اعتماد است. به عبارت ديگر اگر طرفين با هم صحبت نکنند، هیچ یک از آنها نمی‌توانند حدس بزنند که برای دیگری چه اتفاقی رخ داده است. در حالی‌که حریم خصوصی و فضای مناسب فردی برای هر یک از طرفین اهمیت خاصي دارد، اما برقراری ارتباط و بیان احساسات، افکار و عواطف نیز امری است که به نوبه خود از اهمیت ویژه‌اي برخوردار است.

درک و پذیرش

اگر شما رفتاري در همسرتان ببينيد كه با شما هماهنگ نيست، باز هم مانند قبل دوستش خواهید داشت؟ شاید هر يك از زوجين در روزهای اول تصور دیگری در مورد شریک زندگي خود داشته باشند، اما به مرور زمان شاهد رفتارهايي در او مي‌شوند كه ممکن است تصویری که از او در ذهن خود ساخته بودند را لکه دار كند. مهم این است که بتوانند خود را با شخصیت واقعی او وفق دهند و او را آنگونه كه هست بپذيرند.

گذشت‌ و تواضع

چه کسی باید به خاطر دیگری تغییر کند؟ این شاید یکی از پیچیده‌ترین سؤالاتی باشد که می‌توان در مورد یک ارتباط جدی مطرح کرد. اگر میزان درک متقابل و پذیرش طرفین از یکدیگر بالا باشد، اصلاً شاید لازم نباشد که هیچ یک از طرفین خودشان را تغییر بدهند. اما اگر زوجین صلاح دیدند که در برخی موارد خودشان را با هم تطبیق دهند، هر دو نفر در کنار هم باید این کار را انجام دهند. اینکه بتوانند غرور خود را کنار گذاشته و تغییر کنند، نیازمند حس تواضع و فروتنی بالایی است.

زنده ‌نگه‌داشتن‌ رابطه
یکی از مسائلی که باعث تخريب روابط زوجين می‌شود، این است که طرفین یک ارتباط ثابت را دنبال کرده و یک سری کارهای روزمره و معمول انجام مي‌دهند. بد نیست هر چند وقت یک‌بار کارهای جدید انجام دهند و طرف مقابل را شگفت‌زده کنند و سعی کنند در طول مدت زمانی که با یکدیگر هستند، کارهای جالب و جذابی انجام دهند.

آخرین به روز رسانی در يكشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۳۹

You are here اخبار اخبار عمومی نحوه تداوم بخشیدن به روابط عاشقانه