شناسه   گذرواژه       Forgot your password?  Forgot your username? 

Font Size

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
  • PDF

 

به گزارش خبرگزاری رسمی مهر:

برخی محصولات رفع اختلال باروری کارآیی ندارند


یک روانپزشک با اعلام اینکه 30 درصد مردان دچار انواع اختلالات جنسی هستند که بخشی از آنها منجر به ناباروری می‌شود تاکید کرد: مطالعات علمی نشان می‌دهد برخی محصولات رفع اختلالات جنسی اثربخشی لازم را ندارند.

دکتر وحید فرنیا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به اینکه ناتوانی جنسی در زوج‌های جوان یکی از فاکتورهای اصلی در بروز اختلافات منجر به جدایی و طلاق است، مطالعات متعددی در کشورهای مختلف در خصوص استفاده از ترکیبات شیمیایی و گیاهی به منظور رفع مشکلات جنسی در مردان و زنان انجام شده و درمان‌های مختلفی نیز مورد توجه محققان و پژوهشگران قرار گرفته است.

وی افزود: در این میان دسته ای از فرآورده‌ها با شعارهای خارق العاده و تبلیغات گسترده در ماهواره و اینترنت، جایی در میان اذهان عمومی باز کرده‌اند که به رغم این تبلیغات، بسیاری از آنها در مطالعات علمی از لحاظ آماری حائز نتایج قابل ملاحظه‌ای نبوده اند.

این متخصص روانپزشکی با اعلام اینکه در دو دهه اخیر گام‌های بلندی در رابطه با تشخیص و درمان ناباروری از طریق رفع ناتوانی‌های جنسی مردان و زنان برداشته شده است، گفت: حدود 65 درصد از زوجهای نابارور با استفاده از روش‌های علمی صاحب فرزند شده‌اند.

فرنیا به یافته‌های پژوهشی در منابع رسمی دنیا اشاره کرد و افزود: حدود 30 درصد مردان دچار انواع اختلالات جنسی هستند که بخشی از آنها می تواند منجر به ناباروری شود.

وی با تاکید بر رفع مشکلات جنسی به عنوان یکی از فاکتورهای تأمین کننده سلامت خانواده، تصریح کرد: انجام مطالعات علمی و بالینی در خصوص کارایی محصولات و فرآورده‌هایی که مدعی توان‌بخشی مردان در زمینه رفع اختلالات جنسی باید مورد توجه قرار گیرد.

این متخصص روانپزشکی گفت: جدیدترین مطالعه ای که بر روی تعدادی از افراد مبتلا به مشکلات جنسی در بیمارستان روزبه تهران انجام شده نشان می‌دهد درمان‌های مبتنی بر "ویگارکس" در رفع این مشکلات مربوط به مردان در گروه مورد مطالعه به لحاظ آماری چندان قابل ملاحظه نبوده است.

فرنیا افزود: این مطالعه که توسط گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در بیمارستان روزبه انجام شده در پایگاه اینترنتی Iranian Journal of Psychiatry  قابل دسترسی است.

آخرین به روز رسانی در دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۴۲

You are here اخبار سلامت مردان برخی محصولات رفع اختلال باروری کارآیی ندارند